top of page

Zimní lázně - běžky


Poslední roky se ve střední Evropě zima téměř neukázala. Místo sněhuláků a koulovaček vytahujeme zimu co zimu holinky a s mírnou depresí koukáme pár měsíců maximálně tak z okna.

V Mariánských Lázních, díky bohu zimu stále míváme. Díky poloze kolem 600 metrů nad mořem a svému obklopení rozsáhlými lesy má město takřka horský charakter. Přímo na kolonádou najdete 2 sjezdovky, v okolí je přes 90 kilometrů udržovaných běžkařkách tras a spousta průzračných rybníků vzývajících k osvěžující koupeli po celý rok. Vyjímečné císařské lázně a jejich nabídka Wellness nebo thajské masáže ve Studiu IO tu nádheru jen podtrhnou. Vítejte v Mariánských Lázních. Městě, kde zdraví nalezlo své místo.


Úpravu běžeckých stop zabezpečuje Ski Nordic Mariánské Lázně. Aktuální úpravu tras můžete také sledovat na mapě, která vás bude nejrychleji informovat o upravených trasáchgis.kr-karlovarsky.cz .


Mezi ty nejzajímavější trasy posledních let patří tyto:


Červená - Golf - prameniště Teplé - Rájovská myslivna - Rájovský vrch - Golf o délce 9,2 km.

Modrá - Nimrod - Králův kámen - Modrý kámen - Tajga - Strážiště - Farská kyselka - Smraďoch - Nimrod o délce 8,2 km.

Žlutá - Gof - Žabí jezírko - Nad přehradou - Polom - Golf o délce 6,4 km.

Růžová - Kladská o délce 4,6 km.

Zelená - Golf - Polom - Golf o délce 2,4 km.


Ať už zvolíte jakkoliv, doporučujeme projížďku zakončit skvělou horkým nápojem v Kavárně 18g. Můžeme Vám zaručit, že lepší kávu jste měli málokde a budete víc než spokojení.

64 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page