top of page
DSC00317.JPG
wallpaperflare.com_wallpaper.jpg

Zahájení lázeňské sezóny

12. - 14.05.2023 Zahájení lázeňské sezóny

 

Druhý květnový víkend každoročně patří mariánskolázeňskému slavnostnímu zahájení lázeňské sezóny.

Jedná se o nejdůležitější a největší událost, která má tradici již více než 200 let. Za účasti řady osobností z kulturního i politického prostředí jsou slavnostně vysvěceny a otevřeny místní léčivé prameny.

 

Návštěvníci mohou nasát atmosféru minulosti v průvodu historických kostýmů, nakoupit speciality na řemeslném jarmarku a vychutnat si plno kulturních akcí v čele s kolonádními koncerty klasické, folklórní, ale i moderní hudby.

 

Hlavním organizátorem Zahájení lázeňské sezóny je KISML, s.r.o. ve spolupráci s Městem Mariánské Lázně a dalších podnikatelských, veřejných i neziskových subjektů včetně projektu Mariánky v pohybu.

Program na jednotlivé dny bude upřesněn.

Místo konání: Mariánské Lázně, zejména mariánskolázeňská kolonáda a Malá kolonáda

Psychika

Vliv vědomého pohybu, meditací a jógy je dnes dopodrobna zmapován mnoha studiemi. Nový výzkum ve spolupráci Queen's University Belfast a Victoria University v Melbourne v Austrálii si dal za cíl prokázat vazbu mezi meditací a lepší kvalitou duševního zdraví. Výsledky dopadly naprosto jednoznačně ve prospěch jógy a mindfulness a jiných meditačních technik. Zároveň bylo opakovakovaně prokázáno, že přetrvávající stres může nakonec přispět k onemocnění fyzického, ale i psychického charakteru. Výzkumný tým provedl rozsáhlý výzkum, kde přezkoumal množství předchozích studií. Mimo meditace se ukazuje vhodná práce s dechem, otužování, specifické formy stravování, dle životního stylu a konstituce. 21. Století potřebuje nejen dle světových odborníků a psychologa Radka Ptáčka hlad a chlad.

IMG_1228.JPG.jpg
131129549_221767042841634_5347994676988638244_n.jpg

Fyziologie

Všestrannost, kompenzace, prevence.

V dnešním uspěchaném světě jsme mnoha způsoby okrádáni o čas, zdraví a spokojenost. Zapomínáme na jednoduchost, obyčejnost, přímočarost. Lekce, které povedeme na našich pobytech nás donutí nepospíchat, zastavit, vrátit se ke kořenům a nechat věci přirozeně plynout. Lidské tělo je potřeba vnímat jako celek. Na našich lekcích se zabýváme funkčností jednotlivých systému organismu, které nás vedou ke správnému fungování našeho těla. Pravidelnou pohybovou aktivitou předcházíme vzniku svalových dysbalancí, civilizačních onemocnění, duševních chorob. Klimatické podmínky našeho města pozitivně ovlivňují vitální kapacitu plic.

 

Využitím pohybových vzorců, které jsou nám vlastní propojujeme centrální nervovou soustavu s naším vědomím, tak aby docházelo k přirozené svalové souhře. Další důležitou složkou v naším životě je duševní zdraví.

 

Joga, kterou budeme praktikovat, využívá východní filozofii a opírá se o znalost fyziologie moderního člověka. Hlavní proudy jogové praxe vycházejí z USA a UK.

Nejlepší retreat právě pro Vás

Pro perfektní pobyt, je třeba ho vytvořit na míru.

Láyně nejsou jen parafín a pramen!

bottom of page